מימון אירופי ליזמות ישראלית

 

יש לכם רעיון למחקר פורץ דרך? הנדסתם את הדבר החם הבא?

אתם רק צריכים מימון כדי לקפוץ לשלב הבא? 

אנחנו נמצא לכם את המענק הרלוונטי ביותר עבורכם במסגרת Horizon 2020!

תוכנית המחקר והפיתוח של האיחוד האירופי

Horizon 2020 הינה תוכנית העבודה ה-8 של האיחוד האירופי בתחום המחקר והפיתוח (מו״פ) והיא תוכנית המימון הציבורי הגדולה בעולם עם תקציב של כ- 70 מיליארד אירו המתפרשת למשך 7 שנים (2014-2020).

 

התקציב מיועד למענקים לחברות, ארגונים, מוסדות מחקר והשכלה גבוהה. המטרה של תוכנית זו הינה להבטיח את מקומה של אירופה כמתחרה מרכזית בזירה הבינלאומית. בנוסף לכך האיחוד האירופי רואה בתוכנית זו כלי לקידום צמיחה כלכלית ויצירת מקומות עבודה עם דגש על מצוינות במדע, מנהיגות תעשייתית ואתגרים חברתיים. 

מענקים לחברות (או בשמם השני - מענקים שישראלים אוהבים)

האיחוד האירופי במירוץ בלתי פוסק מול מעצמות אחרות כמו ארה״ב וסין במטרה למצוא את Google האירופית. לשם כך הם משקיעים סכומי עתק בעסקים קטנים ובפיתוח רעיונות מבטיחים העשויים להתגלות כ- Unicorns. 

כחלק משלבי המעבר מהתוכנית הנוכחית לתוכנית הבאה הם החלו בפיילוט והקימו גוף הנקרא -

European Innovation Council - EIC.

גוף המאגד תחתיו את כל המענקים הרלוונטיים לעסקים ולפיתוח רעיונות פורצי דרך שעשויים לשנות את כללי המשחק.

שני מענקים ייחודיים תחת קורת הגג של EIC הינם - 

מענקים אלה מיועדים לתכלית ברורה אחת להביא כמו שיותר רעיונות, טכנולוגיות חדשניות אל השוק ולסייע לכמה שיותר חברות קטנות ובינוניות להצליח בעולם העסקי ולהפוך לגופים כלכליים משגשגים המייצרים עבודה בשוק האירופי. שני המענקים הללו משום שהוכיחו כיעילים עבור חברות ישראליות ומפני שלכל אחד מהמסלולים הללו יש עוד כמה תאריכי הגשה פתוחים עד סוף 2020 והם הזדמנות מצוינת לחברות מצטיינות לגיוס כספים ללא דילול וללא עלות.

טיל.png
חד-קרן.png